top of page

Çalışma Alanlarımız

Çapa 1
01.

Bireysel danışmanlık, danışanın danışmanı ile birebir olarak çalışmasıdır. Amaç kişinin, kendisini somatik tepkiler, davranışlar, inanışlar, ilişki problemleri veya duygular olarak gösteren iç sancılarını hafifletmeye yöneliktir.

Çapa 2
02.

Çift ve Evlilik Danışmanlığı, evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir danışmanlık modelidir. Bu seanslarda, çiftler arasında danışman tarafından yönlendirilen konuşmalara yer verilir.

03.

Çocuk ve ergenlere yönelik danışmanlık hizmeti; çocukların ve ergenlerin içinde bulunduğu problem durumuna yönelik destek programı sunar. Bu program ile çocuk ve ergenlerin yaşadıkları sorunlarını tespit etmek ve olumsuz düşünce ortamından onları çıkarmak amaçlanır. Bu süreci danışan ile sağlıklı yürütebilmek için güvenilir ve uluslararası geçerliliğe sahip ölçekler kullanılır. Bunlar danışanların objektif olarak değerlendirilmesinde kullandığımız ölçüm araçlarıdır. Ölçüm materyalleri, çocuk ve ergenler ile yaptığımız danışmanlığın dışında; aile içi dinamiği, yaşantı evrelerini aynı zamanda danışan olan çocuk ve ergenlerin  yaşadıkları sorunlara yönelik küçük detayları aktarmasında bizlere destek sağlayıp sürecin düzgün şekillendirilebilmesi için kritik önem taşır.

Çapa 3
04.

Oyun ve oyuncaklarla bir uzman eşliğinde, kendi iç kuralları ve değerlendirmeleri olan bazen doğaçlama şeklinde bazen planlı hareket edilerek kurgulanır.
Oyun terapisi; çocukların ruh sağlığı açısından ihtiyaçlarını karşılayarak bunlara çözüm oluşturma yöntemidir. Çocuğun oyunlar oynayarak iç dünyasını keşfe çıktığı, çocukla terapist arasındaki ilişki süreci olarak açıklanır. Bu süreç çocuğun; deneyimlerini, duygularını ve iç dünyasını açma ve terapiste de tüm bunları anlama imkanı sunmaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanmakta olup yaşanılan problemlerde etkili ve uygun bir müdahale olarak geniş ölçüde kabul görmektedir.

Kısacası; yetişkinler için danışmanlık ne ise çocuklar için de oyun terapisi odur.

05.

Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatristler ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir

05.

Aile Danışmanlığı aileyi oluşturan bireylerin birbirleriyle olan ilişkileri yaşadıkları sorunlar, sorun çözme, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında çocuklarla ve aile ile ilgili bireysel ya da bireyler arasındaki sorunların üstesinden gelinmesine yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Randevu Almak için 

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

İletişim

Adresimiz:

Cemalpasa Mah. 63012 sok. No:13 Apt. D:6 (Helen Doron Anaokulu Yanı), Seyhan / Adana

bottom of page